Diana Javorková
  # Zobrazenia: 353
Diana Javorková
streda, 06. december 2017

Pozvanka MsZ XVIII. riadne 2017

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 1043
Diana Javorková
štvrtok, 16. november 2017

Milí spoluobčania,

rozpútava sa emotívna diskusia, či mala byť povolená zabíjačka na námestí v našom meste dňa 2. decembra 2017, keď mesto v tento deň a na tom istom námestí organizuje už tradičné stretnutie občanov k sviatku svätého Mikuláša. Na prvý pohľad by sa zdalo, že niet dôvodu, prečo by zabíjačka nemala byť povolená, veď každá vydarená akcia je pre občanov dobrá. V tomto prípade je však viacej zákonných prekážok, prečo mesto nemohlo túto zabíjačku povoliť.

Domáca zabíjačka sa vykonáva v priestoroch domácnosti chovateľa (na dvore a priľahlých priestoroch, respektíve v jeho dome). Produkty z domácej zabíjačky sú určené pre súkromnú spotrebu chovateľa, fyzickej osoby, držiteľa, vlastníka (podľa §23 ods. 1 zákona č. 39 /2007 Z. z. a jeho novely, platnej od 1.1.2017) v jeho domácnosti a jemu blízkych osôb, nesmú sa uvádzať na trh za účelom predaja pre konečného spotrebiteľa. Teda v žiadnom prípade nemôže byť na tento účel použité verejné priestranstvo a výrobky sa nesmú predávať. Tu je kameň úrazu.

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 658
Diana Javorková
pondelok, 09. október 2017

utulok plagat 2017

 

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 803
Diana Javorková
utorok, 26. september 2017

Na základe oznámenia spoločnosti ARRIVA Trnava, a.s. oznamujeme cestujúcej verejnosti, že v termíne do 29. 9. 2017 je možné zasielať pripomienky k cestovným poriadkom prímestských liniek. Návrhy nových cestovných poriadkov prímestskej autobusovej dopravy na obdobie platnosti 2017/2018 k pripomienkovaniu cestujúcou verejnosťou sú zverejnené na  stránke http://arrivatrnava.sk/index.php/cestovne-poriadky/cestovne-poriadky-vo-formate-pdf/primestske-linky.html

Návrhy a pripomienky je možné zasielať na adresu spoločnosti: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. v termíne do 29. 9.2017, na požiadavky doručené po stanovenom termíne nebude prihliadané.

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 945
Diana Javorková
piatok, 22. september 2017

     Koniec leta, začiatok jesene každoročne znamená začiatok hubárskej sezóny. Hubári začali vo väčšej miere vychádzať do prírody a najmä do lesov. V poslednom období bolo na políciu nahlásených niekoľko nezvestných osôb, ktoré sa vydali na huby. Po nahlásení nezvestnosti polícia ihneď začína úkony v pátraní.  S cieľom eliminácie prípadov nezvestných osôb z dôvodu stratenia sa v lese, chceli by sme požiadať o oslovenie občanov prostredníctvom upozornenia, ktoré by bolo vyhlásené v obecnom rozhlase, prípadne dané do pozornosti prostredníctvom oznamov mesta alebo obce.

     Jednou z vecí, ktorá vo významnej miere dokáže pomôcť k vypátraniu nezvestného, je mobilný telefón. Preto polícia apeluje na hubárov a osoby pohybujúce sa v lese, aby nosili so sebou mobilné telefóny s dostatočnou kapacitou batérie. Pomocou lokalizácie mobilného telefónu existuje vyššia pravdepodobnosť, že polícia dokáže nezvestnú osobu vypátrať.

     Pred samotným vstupom do lesa odporúčame návštevníkom, aby si vybrali taký terén, ktorý sú schopní zvládnuť, vzhľadom k svojim fyzickým schopnostiam. Veľmi dôležité je, aby pred odchodom do lesa oznámili svojim blízkym lokalitu, v ktorej sa budú zdržiavať. Ak sa hubári či návštevníci lesa presúvajú motorovými vozidlami, polícia odporúča nenechávať v zaparkovaných autách žiadne cenné veci, ktoré by mohli prilákať záujem zlodejov. Hubárom odporúčame pohyb v lese minimálne vo dvojici, pričom aspoň jedna osoba by mala mať dobré orientačné schopnosti. Jesenné chladné počasie si taktiež u hubárov vyžaduje primerané teplé oblečenie či oblečenie do dažďa, vrátane vyhovujúcej pevnej obuvi, ktoré môže byť, v prípade, ak sa stratíte, život zachraňujúce. Medzi odporúčané súčasti odevu určite patria reflexné prvky či batoh s teplým nápojom. Nemenej dôležitou výbavou, najmä ak ideme hubárčiť do menej známych lokalít, je kompas.

     Hubári a návštevníci lesa, nepodceňujte pohyb v lese a dodržujte tieto odporúčania, aby ste predišli vlastnému stresu, ako aj stresu svojich blízkych, tak, aby hubárčenie a pohyb v lese bol skutočne príjemný a relaxačný!

 

                                                                                                                                              plk. Mgr. Vladislav Jopek

                                                                                                                                               riaditeľ OR PZ v Senici

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 831
Diana Javorková
štvrtok, 14. september 2017

put 2017 1

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 673
Diana Javorková
štvrtok, 14. september 2017

Pozvanka XVI MsZ 2017

Diana Javorková
  # Zobrazenia: 620
Diana Javorková
štvrtok, 07. september 2017

Mesto Šaštín-Stráže oznamuje občanom, že od 08.09. 2017, t. j. v piatok, sa začne s rekonštrukciou štátnej cesty na ul. M. R. Štefánika, v úseku od zadného vjazdu na cintorín v Strážach po čerpaciu stanicu OIL. Ďakujeme občanom za trpezlivosť a pochopenie.

sastin bg dark