pečat rozvoja obce 2016Získali sme „PEČAŤ ROZVOJA OBCÍ A MIESTˮ

Mesto Šaštín-Stráže bolo dňa 9. januára 2017 Národným informačným strediskom Slovenskej republiky za rok 2016 vyhodnotené ako mesto s predpokladom stabilného rozvoja. Analýza hospodárenia všetkých 2926 miest a obcí Slovenska bola zameraná na finančnú a majetkovú bonitu územnej samosprávy, na efektívne využívanie financií ako aj majetku pre trvalo udržateľný rozvoj. Naše mesto zaujíma popredné miesto nielen v rámci okresu, ale aj kraja a preto mu bola udelená ,,Pečať Rozvoja obcí a miest“, ktorá má tieto výhody:

- potvrdzuje osobitnú pozíciu na trhu, deklaruje svoju dôveryhodnosť, prosperitu a finančnú stabilitu
- je silným marketingovým nástrojom pri komunikácii s významnými investormi, zákazníkmi a širokou verejnosťou

Pečať Rozvoja obcí a miest je medializovaná v systéme, ktorý využívajú finančné inštitúcie, štátna správa a odporúča ho aj Európska komisia pre Európsky sociálny fond na preverovanie a hodnotenie žiadateľov o poskytnutie eurofondov,podniky, ktoré hľadajú svojich dodávateľov vidia, že sa môžu na podnik s pečaťou spoľahnúť.

Osvedčenie za rok 2016 môžete vidieť TU

zahorie logo

•  predloženie projektu na odkanalizovanie splaškových vôd so spádom do ČOV v Šaštíne-Strážach v roku  2007. Projekt bol neúspešný.
  •  1. ročník kultúrnych  slávností Mikroregiónu Šaštínsko- jún/2011
  •  Predloženie žiadosti o získanie dotácie  na rekonštrukciu amfiteátra v RO Gazárka v r. 2012
  •  Získanie dotácie z Úradu Vlády SR na rekonštrukciu amfiteátra v čiastke 20 000 Eur
  •  Realizácia stavebných prác podľa projektu „Rekonštrukcia amfiteátra v RO Gazárka