O tom, či je tomu skutočne tak, vôbec nemôžeme pochybovať. Dennodenne chodí peši v blízkom i vzdialenom okolí, ako on hovorí najradšej chodí po lese. Prešiel všetky okolité dediny a mestá v okolí nášho mesta ako napr. Lakšársku Novú Ves, Borský Mikuláš, Studienku, Sološnicu, Kuchyňu, Rohožník. Najviac kilometrov nachodil za prvých 6 mesiacov, keď chodil do práce v Trnave. No jeho cesty viedli aj ďalej – do Bardejova, Tatier, Nitry, Handlovej i Ríma. Údaje si denne zaznamenával. Používa krokomer iSport s 3D snímačom. Zatiaľ je jediným človekom na Slovensku, ktorý prešiel za kalendárny rok vzdialenosť 15 251,29 km, čo predstavuje zhruba 21 787 557 krokov. Začiatok rekordu bol datovaný od 2.1.2017 a končil 2.1.2018.

     Na samom začiatku bolo jeho rozhodnutie 1.1.2017 niečo zmeniť vo svojom živote. Voľba padla na chôdzu 21 km denne, pre zdravie, vnútornú pohodu a hlavne skúsiť niečo dokázať zmenou svojho života. Po prvých dňoch to bolo veľmi ťažké, začať len tak silou vôle bez predchádzajúceho trénovania a pritom denne prejsť polmaratón si mnohí určite nevieme ani predstaviť.

Postupne si kilometre pridával, dostavili sa výsledky a do roka sa mu podaril slovenský rekord.

Métu si však postavil ešte vyššie, v tomto čase (koniec apríla) prešiel denne 50 km a do 31. júla chce prejsť celkom 19 000 km. Bude to jediný človek na svete, Slovák z nášho mesta, ktorý za 18 mesiacov prešiel toľko kilometrov. Držme mu palce a verme, že to víťazstvo spolu s ním aj oslávime.

     Jozef, všetku svoju námahu, obetu, trpezlivosť pri každom jednom kroku venuje všetkým ľuďom na tejto zemi. Najviac svojim rodičom za ich trpezlivosť a prežívanie ťažkých chvíľ pri dosahovaní jeho cieľov, ale i kamarátom, známym a vlastne všetkým ľuďom.

Čo je však z toho všetkého najdôležitejšie? Posolstvo, ktoré chce Jozef odovzdať – aby sme si uvedomili, že my rozhodujeme o tom čo robíme, či chceme zmeniť svoj život, či pomôcť svojmu zdraviu, či si chceme usporiadať životné hodnoty, či hovoríme pravdu, či sme spravodliví, dobrosrdeční, či máme radosť zo života, či si dokážeme splniť svoje sny a či dokážeme dať svojmu životu ten správny zmysel.

                                                                                                                       To Vám všetkým praje krok za krokom         JOZEF kráčajúci rytier

 

ujhély (2)