Komisie mestského zastupiteľstva

Mestské zastupiteľstvo zriadilo ako svoje stále, poradné iniciatívne a kontrolné orgány komisie. Tie sú zložené z poslancov a z ďalších osôb, najmä však z odborníkov zvolených mestským zastupiteľstvom. Predsedom komisie môže byť len poslanec.

Komisie Mestského zastupiteľstva:

  1. Komisia pre výstavbu, územné plánovanie a životné prostredie
  2. Komisia pre sociálne veci a bývanie
  3. Komisia pre kultúru
  4. Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport
  5. Komisia pre ekonomiku, správu majetku
  6. Komisia pre cestovný ruch a cezhraničnú spoluprácu
  7. Komisia na prešetrovanie sťažností proti činnosti poslancov mestského zastupiteľstva, primátora mesta a hlavného kontrolóra
  8. Komisia na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov

Podľa potreby mestské zastupiteľstvo môže zriadiť aj ďalšie komisie.

Komisie najmä:

  1. v rámci poradnej funkcie vypracúvajú stanoviská k materiálom prerokúvaným mestským zastupiteľstvom a mestskou radou, ako aj k návrhom zámerov miestneho významu z hľadiska zabezpečenia potrieb a záujmov obyvateľov mesta
  2. v rámci iniciatívnej funkcie vypracúvajú návrhy a podnety na riešenie všetkých dôležitých otázok života mesta na rokovania zastupiteľstva a rady, predkladajú návrhy a podnety primátorovi a spolupracujú s mestským úradom v rámci svojej pôsobnosti
  3. v rámci kontrolnej funkcie sa podieľajú na výkone kontroly realizovania uznesení mestského zastupiteľstva, dodržiavania všeobecne záväzných nariadení mesta a vybavovania pripomienok, podnetov, sťažností a petícií obyvateľov mesta

Komisia pre výstavbu, územné plánovanie a životné prostredie:

  1. Cyril Filípek – predseda komisie
  2. Miroslav Nosek
  3. Vladimír Sofka
  4. Ing. Andrej Vajči
  5. Ing. Ján Šimurda
  6. Vladimír Fiala st. 
  7. Mária Pracharová

zapisovateľka - Ing. Gabriela Baďurová

Komisia pre sociálne veci a bývanie:

  1. Dagmar Fodorová – predsedníčka komisie
  2. Ing. Oto Kozánek
  3. Mgr. Ľudmila Menšíková
  4. Mgr. Kristína Pöstenyi
  5. Mgr. Eva Štefancová
  6. Mgr. Michal Hladký

 zapisovateľka - Ivana Matúšová

Komisia pre kultúru:

  1. Mgr. Kristína Pöstenyi – predsedníčka komisie
  2. Ing.Bc. Michal Kvačkaj
  3. Mgr. Ľudmila Menšíková
  4. Alex Kozánek
  5. Mgr. Lenka Suchá
  6. Dominika Vallová

 zapisovateľka - Jana Labašová

Komisia pre vzdelanie, mládež a šport:

  1. Ing. Anedrj Vajči – predseda komisie
  2. Ing. Oto Kozánek
  3. Ing. Ján Šimurda
  4. Vladimír Sofka
  5. Igor Letko
  6. Mgr. Dominik Bulka
  7. Mgr. Zuzana Antálková

zapisovateľka - Pavlína Sušilová

 

Komisia pre ekonomiku, správu majetku:

  1. Mgr. Ľudmila Menšíková – predsedníčka komisie
  2. Ing. Renáta Medňanská
  3. Ing. Oto Kozánek
  4. Ing. Andrej Vajči
  5. Bc. Miroslava Kubová
  6. Ing. Vojtech Stacha

zapisovateľka - Lenka Hájková

 

Komisia pre cestovný ruch a cezhraničnú spoluprácu:

  1. Ing. Renáta Medňanská – predsedníčka komisie
  2. Ing. Bc. Michal Kvačkaj
  3. Mgr. Patrícia Havlíčková Javorková
  4. Vladimír Sofka
  5. Ing. Lucia Kvačkajová

zapisovateľka - Silvia Suchá

Komisia na prešetrovanie sťažností proti činnosti poslancov mestského zastupiteľstva, primátora mesta a hlavného kontrolóra:

  1. Miroslav Nosek – predseda komisie
  2. Mgr. Kristína Pöstenyi
  3. Ing. Bc. Michal Kvačkaj

 

Komisia na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov

  1. Ing. Andrej Vajči - predseda komisie
  2. Ing. Oto Kozánek
  3. Mgr. Ľudmila Menšíková

 

Sobášiaci:

  1. Mgr. Jaroslav Suchánek
  2. Ing. Renáta Medňanská
  3. Ing. Andrej Vajči
  4. Ing. Bc. Michal Kvačkaj
  5. Ing. Ján Šimurda

sastin bg dark